A díjazottak között ismét szerepel a zeneélet számos kiválósága
Magyar Szent István-rendben részesült:
Eötvös Péter zeneszerző.
Kimagasló szakmai munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Középkeresztje polgári tagozat kitüntetésben részesült:
Somfai László, Széchenyi-díjas és Erkel Ferenc-díjas zenetörténész, az MTA rendes tagja, a Magyar Tudományos Akadémia Bölcsészettudományi Kutatóközpont Zenetudományi Intézet és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem professor emeritusa.
Kiemelkedő színvonalú munkája elismeréseként Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
Antal Mátyás, Liszt Ferenc-díjas karmester, a Nemzeti Énekkar karigazgatója,
Béresné Szöllős Beatrix, cimbalomművész, zenetanár,
Faragó Laura, énekművész, népdalénekes, zenepedagógus,
Frenreisz Károly, előadóművész, zeneszerző,
Kalocsai Zsuzsa, Jászai Mari-díjas színművész, Érdemes Művész, a Budapesti Operettszínház magánénekese,
Kollár Éva, Liszt Ferenc-díjas karnagy, az MMA rendes tagja, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi tanára.
Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
Ádám Károly, gordonkaművész, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának nyugalmazott főiskolai tanára,
Kertész István, hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Vonós Tanszékének egyetemi tanára.
Kimagasló tevékenysége elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
Bácsi Magdolna, a Svéd Királyi Operaház és a milánói Scala nyugalmazott brácsaművésze,
Gera Attila, klarinétos, a Magyar Állami Népi Együttes tagja,
Mohácsi László, a Rajkó Művészegyüttes prímása, a II. hegedű szólamvezetője,
Salamon Beáta, a MÉTA magyar népzenei együttes zenekarvezetője, a Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola tanára,
Venekei Marianna, Harangozó Gyula-díjas balettmester, a Magyar Nemzeti Balett vezető balettmestere.
Színvonalas szakmai munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
Farkas Nándor, a 100 Tagú Cigányzenekar Országos Kulturális és Közművelődési Egyesület elnöke,
Ökrös Károly, klarinétművész,
Vajna Katalin, zenetanár, karnagy, a szolnoki Ádám Jenő Zeneiskola – Alapfokú Művészeti Iskola igazgatóhelyettese.
Kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
Bodó Levente, a Honvéd Férfikar tagja és menedzsere,
Bordás Cecília, nótaénekes, a 100 Tagú Cigányzenekar háziasszonya,
Farkas Jenő, a 100 Tagú Cigányzenekar alapító tagja, a Gezerigó Zene-Tánc Kulturális Egyesület zenekarának tagja,
Kállai József, hegedűs, a Magyar Állami Népi Együttes zenekari tagja,
Ifj. Maka Gyula, a 100 Tagú Cigányzenekar alapító tagja, a Gezerigó Zene-Tánc Kulturális Egyesület zenekarának tagja,
Radics Tamás, nagybőgős, a Magyar Állami Népi Együttes zenekari tagja.
Kiemelkedő népművészeti alkotó- vagy előadóművészi teljesítménye elismerésére Népművészet Ifjú Mestere díjban részesült:
Dragony Gábor, citerás, a Nyíregyházi Művészeti Szakközépiskola tanára,
Kecskeméti Róbert, iparművész, népi hangszerkészítő,
Salamon Soma, furulyás, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem egyetemi hallgatója.
A magyar kultúra értékeinek külhoni megismertetésében, valamint a magyar és olasz nemzet kulturális kapcsolatainak gazdagításában szerzett elévülhetetlen érdemei elismeréseként Pro Cultura Hungarica emlékplakettet vehetett át:
Gina Gianotti, az Olasz Kultúrintézet igazgatója.
A díjazottaknak gratulálunk!
Forrás: MTI, Emberi Erőforrások Minisztériuma